مرکز نوآوری و کارآفرینی سگال

  

مرکز نوآوری و کارآفرینی سگال  Segal Innovation

   

    مرکز نوآوری و کارآفرینی سگال، مرکزی است تحت مدیریت متخصصین حرفه‌ای که با ارائه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه حرفه‌های جدید توسط کارآفرینانی که در قالب واحدهای نوپای فعال در زمینه های مختلف فناوری متشکل شده‌اند و اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فن دارند، پشتیبانی می­کند. این مرکز با تلفیق توانایی پژوهشگران، کارآفرینان و صاحبان صنایع به توسعه سریع فناوری کمک می­کند. این توسعه با همکاری اساتید، صاحب نظران علمی، متخصصین و پژوهشگران داخلی و بهره گیری از علوم و صنایع پیشرفته کنفدراسیون سوئیس و مراکز تحقیقاتی معظم آن انجام می‌پذیرد.

   در کشورهای در حال توسعه ماموریت اصلی مراکز رشد عمدتاً در زمینه نوسازی صنایع موجود برای توسعه اقتصادی منطقه ­ای - ملی و نیز کاهش شکاف فناوری با کشورهای صنعتی برای افزایش توان صادرات و رقابت در بازارهای بین المللی است. در حالی که در کشورهای صنعتی ماموریت اصلی، بیشتر بر نوآوری محصول در راستای افزایش توان رقابت بین المللی متمرکز می­گردد.

    مرکز نوآوری و کارآفرینی سگال، بعنوان یک مرکز قابل اطمینان برای حمایت و هدایت کارآفرینان، پژوهشگران و دانش آموختگان دانشگاهی به منظور تجاری­ سازی ایده ها و پژوهش های دانشگاهی جهت برآوردن نیازهای جامعه فعالیت می نماید. این مرکز با توجه به امکانات ویژه علمی و پژوهشی، صنعتی و تجاری کنفدراسیون سوئیس در جایگاه یک نهاد حمایتی و تسهیل­ کننده، با ارائه خدمات آموزشی، مشاوره و فنی و اعطای تسهیلات، فرآیند شکل­ گیری و رشد بنگاه های کوچک و متوسط دانش ­بنیان را تسهیل و تسریع می کند که منجر به تولید دانش، ثروت و انتقال تکنولوژی در جامعه می شود.

 

 

اهم اهداف و مأموريت‌ها

 

  مأموريت اصلى مرکز نوآوری و کارآفرینی سگال ايجاد فضاى مناسب جهت تجارى كردن دستاوردهاى تحقيقاتى و فناورانه و حمايت از توسعه كسب و كارهاى دانش‌بنيان است. مرکز نوآوری و کارآفرینی سگال با ارايه خدمات حمايتى از ايجاد و توسعه کسب و کارهای جديد توسط كارآفرينان در قالب واحدهاى نوپاى فعال صاحب ايده در حوزه فناوري‌هاى پيشرفته و اهداف اقتصادى مبتنى بر دانش و فناورى پشتيبانى مى كند.

  • بستر سازى در راستاى ايجاد فرصتهاى شغلى به منظور جذب كارآفرينان و دانش آموختگان دانشگاهى جهت توسعه فناورى‌هاى پيشرفته.
  • جذب، هدایت و حمایت از ایده ها، دستاوردهاى تحقيقاتى و فناورى‌هاى پيشرفته در مراحل خلق، توسعه و تجاری سازی.
  • پشتیبانی تخصصی از طریق فراهم آوردن تجهیزات و امکانات، آموزش‌ها و مشاوره‌های  فنی و تخصصی موردنیاز.
  • ارایه حمایت‌های ویژه و اختصاصی متناسب با نوع و شرایط طرح‌ها و پروژه‌ها جهت تسهیل امر تجاری سازی آنها.
  • تسهیل حضور و معرفی دستاوردها و محصولات در مجامع، نمایشگاه‌ها، همایش ها، شبکه‌های تجاری ملی و بین‌المللی.
  • كمك به رونق اقتصاد کشور با بکارگیری و انتقال دانش و فناوري هاى پيشرفته از کنفدراسیون سوئیس.

 

 

 

معرفی اجمالی گروه بین المللی سگال

این گروه ضمن بهره گيري از توانمندي گسترده در زمينه هاي مختلف مدیریتی، علمي، فني با همکاري جمعي از خبره ترين متخصصان مالی کشور، در زمينه اجرا، نظارت و مشاوره پروژه هاي مرتبط بصورت تخصصي خدمات مختلفی را در این حوزه با هدف توسعه حرفه، علوم و فناوری ارائه مینماید.

پیوندهای داخلی

پیوندهای خارجی

عضویت در خبر نامه

برای عضویت آدرس ایمیل خود را وارد نمایید:


logo-irannsr
logo-samandehi
وب نویسان